کد خبر: 218

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۰:۳۷

دومین نشست شب حافظ

دومین نشست «شب حافظ» با هدف بررسی موضوعی اشعار حافظ در آیات قرآن و معرفی مفاخر ادبی کشور در مؤسسه نسیم اختران قرآنی اراک برگزار شد.

به‌ گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، عصر روز گذشته، ۲۹ خردادماه دومین نشست «شب حافظ» به همت مؤسسه نسیم اختران قرآنی اراک و با حضور جمعی از ادیبان، فعالان قرآنی و شاعران استان و همچنین همکاری میراث فرهنگی استان در موزه مفاخر اراک برگزار شد.


این مراسم از جمله برنامه‌های جشن رمضان است که به همت اداره‌کل ارشاد استان و با همکاری مؤسسات قرآنی در سطح استان برگزار می شود، اولین نشست«شب حافظ» نیز، شنبه، ۲۲ خردادماه با حضور ادبا و شاعران در موزه مفاخر اراک برگزار شد.
در مراسم روز گذشته استاد عباس آذرپی، استاد مشیری پیشکسوت قرآنی، استاد فراهانی ادیب و شاعر به سخنرانی در خصوص ادبیات و نمادها پرداختند و جمعی از شاعران اشعار خود را در موضوعات گوناگون  قرائت کردند، همچنین سید اسدالله رضوانی‌فرد، خوشنویس قرآنی نیز در این مراسم آیاتی از قرآن کریم و اشعاری از حافظ را خطاطی کرد.
هدف از این برنامه توجه به مفاخر ادبی با نگاه قرآنی است همچنین بررسی ریشه‌های اشعار حافظ در آیات قرآن کریم از جمله اهداف برگزاری  این محفل عنوان شده است.
یادآور می‌شود؛ شنبه، ۱۲ تیر نیز سومین جلسه با محوریت ادیب الممالک در موزه مفاخر با حضور شاعران، ادیبان و مردم علاقه‌مند به پبشینه ادبی برگزار خواهد شد.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • ali

    تاریخ : ۳۱ - خرداد - ۱۳۹۵

    با سلام و تشکر از آقای مهندس عسگری که زحمات زیادی برای ارتقای وبسایت نسیم قرآن می کشند .اجر اخروی و آرزوی زندگی با موفقیت برای ایشان آرزومندیم


    پاسخ

ارسال دیدگاه

کانال رسمی نسیم قرآن
کانال رسمی نسیم قرآن
تفسیر قرآن کریم