کد خبر: 854

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۱۱:۲۸

مؤسسه برتر هفته از نگاه ایکنا

به گزارش موسسه نسیم اختران قرآن به نقل از خبرگزاری ایکنا ؛ گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مؤسسه فرهنگی ـ آموزشی نسیم اختران قرآن اراک از سال ۱۳۹۴ با کسب مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف ترویج فرهنگ قرآن برای عموم کار خود را آغاز کرد. خبرگزاری ایکنا در نظر دارد در […]

به گزارش موسسه نسیم اختران قرآن به نقل از خبرگزاری ایکنا ؛ گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مؤسسه فرهنگی ـ آموزشی نسیم اختران قرآن اراک از سال ۱۳۹۴ با کسب مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف ترویج فرهنگ قرآن برای عموم کار خود را آغاز کرد.
خبرگزاری ایکنا در نظر دارد در پایان هر هفته یک مؤسسه قرآنی را به عنوان «مؤسسه برتر هفته» معرفی کند و این موضوع با هدف قدردانی از مؤسسات به جهت همکاری با ایکنا و ارتباط خبری قوی با سرویس مؤسسات قرآنی مردم‌‌نهاد انجام می‌گیرد. بنابر این ایکنا از تمامی مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن روستایی دعوت می‌کند تا برای بهتر دیده شدن مؤسسه و پیشبرد اهدافشان با این خبرگزاری ارتباط قوی‌تری را برقرار کنند.
در راستای همین موضوع طی چندین هفته گذشته به معرفی مؤسساتی از جمله مؤسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد، «جامعة‌القرآن الکریم»، مؤسسه قرآن و عترت امام رضا(ع)، مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی معجزه جاوید، مؤسسه فرهنگی قرآنی بین‌الحرمین شاهرود، مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی صراط مشهد، مؤسسه سرای ذکر اردبیل و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت معصومه(س) میبد پرداختیم.
همچنین مؤسسه معراج بجنورد، مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت امام رضا(ع) تهران، مؤسسه منهاج‌الحیات بندر کنگ استان هرمزگان، مؤسسه مهدقرآن کریم شهرستان برخوار(دولت‌آباد) و مؤسسه دانش آوران قرآن خراسان رضوی و مؤسسه اهل الکساء البرز و مؤسسه قرآن و عترت جامعةالثقلین شهید بابایی از دیگر مؤسساتی است که ایکنا به عنوان مؤسسه برتر هفته از آن‌ها یاد کرده و به معرفی آن‌ها پرداخته است. در هفته گذشته، مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی ثقلین یزد و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت کوثر مرتضی علی(ع) تهران نیز به عنوان مؤسسه برتر هفته معرفی شد و همچنین مؤسسه قرآن و عترت ریّان تهران، را به‌عنوان مؤسسه برتر هفته معرفی کردیم. این هفته قرار است مؤسسه فرهنگی ـ آموزشی نسیم اختران قرآن اراک را برای جامعه قرآنی به مختصر بشناسانیم.
مؤسسه فرهنگی ـ آموزشی نسیم اختران قرآن فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ در راستای اهداف خود و در سایه حضرت ولی‌عصر(عج) در مسیر خدمت به قرآن، برای گسترش فرهنگ غنی قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه خصوصاً نوجوانان و جوانان علاقه‌مند، در حوزه برادران و از بهمن‌ماه سال جاری در حوزه بانوان آغاز کرده است.

مؤسسه، در تاریخ یکم آبان‌ماه سال ۱۳۹۲ همزمان با عید سعید غدیرخم وب‌سایت نسیم قرآن به نشانی http://nasimquran.ir را افتتاح کرد. این پرتال در حوزه‌های مربوط به فعالیت‌های قرآنی برای عموم، ترویج فرهنگ غنی قرآنی، جهت آشنایی مخاطبان و آگاه‌سازی آنان در مسیر قرآن و اهل بیت(ع) مطالبی را ارائه کرده است.

یکی از پر طرفدارترین حوزه‌هایی که از سال ۱۳۷۵ آغاز بکار کرد، جلسات آموزش قرآن‌ کریم است که از همان ابتدا در محل مسجد سیدها شهر اراک برقرار و امروز به یکی از بهترین جلسات در سطح استان تبدیل شده است.

این مرکز قرآنی در سال ۱۳۹۴ با کسب مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیریت علی شیخی فعال قرآنی کار خود را آغاز کرد و تا کنون موفق به برپایی دوره‌های آموزشی بسیار متنوع برای خردسالان، نوجوانان و بزرگسالان شده است.

این مؤسسه فعالیت‌هایی مانند طرح ملی تلاوت قرآن ویژه پسران ۸ تا ۱۴ سال، روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، صوت و لحن، حفظ ویژه کودک، حفظ قران کریم از اجزاء تا کل، طرح حفظ کل قرآن‌ کریم برای ۳ تا ۵ سال، دوره‌های تربیت معلم قرآنی، ترجمه مفاهیم قرآن، مشاوره قرآنی و برپایی محافل قرآنی در مسجد سیدهای اراک و غیره را برگزار می‌کند.

این مرکز از توانمندی و ظرفیت‌های خوبی در جهت تربیت نیروهای قرآنی برخوردار است به طوری که ۳ کلاس آموزشی با حضور ۳۵ نفر از پسران نوجوان علاقه‌مند را برای طرح ملی تلاوت در حال برگزاری دارد.

از افتخارات ویژه‌ای که این مرکز دارد، کسب رتبه‌های برتر در مسابقات قرآن دانش‌آموزان و انتخاب ۲۷ قرآن‌آموز از مؤسسه در آزمون طرح ملی تلاوت و غیره از جمله این موارد است.

گفتنی است؛ مؤسسه نسیم اختران قرآنی در استان مرکزی، شهر اراک، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به میدان شریعتی، موزه مفاخر استان مرکزی واقع شده است و شماره تماس این مؤسسه ۰۸۶۳۲۲۱۱۵۵۶ است.

ارسال دیدگاه

کانال رسمی نسیم قرآن
کانال رسمی نسیم قرآن
تفسیر قرآن کریم